Jak se vyrábí kečup v Aramycu?

Jak se vyrábí kečup v Aramycu?

3.11.2020

Při přemýšlení, co zdravého a chutného, nejlépe ještě vypěstovaného v Bulharsku, ze kterého pocházím, bychom přivedli na trh, jsme narazili na rodinný recept na výrobu kečupu z červené řepy. Řepa přece obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek a může být vynikající alternativou pro ty, kterým na jejich zdraví skutečně záleží, nebo pro ty, kteří jsou prostě již unaveni z obvyklé kečupové nabídky. Navázali jsme spolupráci s malou rodinnou výrobnou, slovo dalo slovo a technologii jsme rozšířili o výrobu naší řepné vitamínové bomby.


Po dlouhých měsících experimentování se nám podařilo recept proměnit v produkt s harmonickou chutí a skvělým vzhledem. Na výsledek jsme pochopitelně velmi hrdí a jsme přesvědčeni, že směle obstojí i v nejpřísnějších testech kvality. Hlavní surovinou je samozřejmě červená řepa, další ingrediencí jsou jablka, vinný ocet, olivový olej,třtinový cukr a směs koření. Kečup je vyroben zcela naturálně a neobsahuje žádné emulgátory (éčka). Konzervanty ve složení žádné nejsou.


Řepa se oloupe a uvaří, čímž vznikne koncentrát pro výrobu. Po dodání vyjmenovaných příměsí se pak už vlastně jen plní do skleněných lahví a 20min. sterilizuje při teplotě 100 °C. Jednoduchost technologie nám dává možnost mít nad procesem plnou kontrolu. Záleží nám na každém kroku výroby tak, jako nám záleží na zdraví a spokojenosti našich zákazníků. Jejich reakce jsou nám odměnou a potvrzením toho, že to, co děláme, má smysl.


Kečup z červené řepy můžete zakoupit zde