Marketingové B2B trendy pro rok 2019

Marketingové B2B trendy pro rok 2019

17.12.2018

Když se řekne marketing a úspěšné marketingové kampaně, málokomu se vybaví reklamy od B2B společností. Většina si nejspíš vzpomene na vánoční reklamu od Coca-Coly, milovníci a fajnšmekři marketingu zase na výběr nejlepších reklam vyrobených speciálně pro americký Super Bowl. I přesto, v čem by se marketéři firem orientovaných na prodej nebo servis pro ostatní firmy měli inspirovat od jejich B2C kolegů? 


Buďte upřímní a prezentujte firemní hodnoty s hrdostí.  Více a více firem se digitalizuje a únik dat je reálnou hrozbou, která letos postihla třeba i Facebook. Peter Horst, autor knihy Marketing in the Fake News Era, zmiňuje, že právě zaměstnanci a hodnoty firmy budou tou největší zbraní a klíčovou výhodou v B2B sektoru. Zaměstnanci Googlu takhle třeba protestují proti prodávání AI technologií do vojenského průmyslu. Za čím si stojí vaše společnost a zaměstnanci?


Poznejte svou hodnotu a ukažte jí. I přesto, že marketing není klasickou doménou B2B sektoru, můžete to změnit. Nebojte se využívat klasické marketingové kanály. V dnešní digitální době najdete svého zákazníka všude. Rychle a jednoduše. A to nás vede k další věci…


Buďte osobní. Nezapomínejte, že na konci vašich reklam a firemní prezentace je zase jen další člověk. Ne robot. Člověk. Ten má své problémy a překážky, které řeší a vy mu s nimi můžete pomoct.


Na to také navazuje další bod - zapojte své zákazníky a klienty na sociálních sítích. Jsou to opět lidé, kteří jsou obvykle online a velmi aktivní na sociálních sítích. Udělejte ze svého podnikání komunitu a umožněte lidem diskutovat a probírat různá úskalí daného sektoru. Pak jim ho pomozte vyřešit.


Investujte do videa. Protože právě to řekne více, než dlouhý článek o 2000 slovech. Nové médium, které lidi baví a přitahuje jich stále více. Videa tvoří všichni. Youtubeři, influenceři, tak proč ne firmy?