Vychutnejte si ketchupy Spak Master

Vychutnejte si ketchupy Spak Master

18.11.2020

Načerpejte novou inspiraci pro chutné recepty doplněné prémiovými ketchupy Spak Master. 

Chuť dozrálých italských rajčat bez přídavných látek je jako stvořená pro všechny gurmány. 

Díky vybrané chuti a prémiové kvalitě těchto lahodných pomocníků navíc ušetříte čas strávený v kuchyni.

Ketchupy Master se skvěle hodí nejen ke grilování s přáteli, ale nemusíte se bát jejich využití ani v italské kuchyni, či třeba jako doplněk k masovým koulím. Načerpejte inspiraci letních receptů, kterými mile potěšíte všechny u stolu! Ať již zkusíte klasický ketchup Spak Master k oblíbeným hranolkám, Spak Master se sušenými rajčaty na italské bruschettě nebo příjemně pikantní Spak Master Jalapeño ke šťavnatému masu, opravdu si pochutnáte.

Důraz na vysokou kvalitu, nejmenší detaily a zároveň výbornou chuť, to jsou prémiové ketchupy Spak Master. Nekompromisní kvalita vstupních surovin v podobě zralých italských rajčat, kterých je na výrobu 100 g ketchupu Spak Master použito celých 210 g, je zásadní pro jejich opravdu gurmánskou chuť. Ve Spak Master ketchupech nenajdete žádné přídavné látky, aromata, škrob, barviva či konzervanty.

Skleněné obaly ketchupů navíc jejich skvělou chuť, aroma i barvu uchovávají beze změny po dlouhou dobu. Díky své kvalitě byl Spak Master ketchup oceněn také v nezávislém spotřebitelském testu A dost! 2019.

Ketchupy Spak Master pořídíte ve většině maloobchodů a doufáme, že budou i ve Vašem!


Italská pizza

Na dvě porce budete potřebovat:

 

Spak Master Ketchup se sušenými rajčaty

1 balení těsta na pizzu

chorizo

pancetta

mozzarella

čerstvá bazalka

 

Rozpalte troubu na maximální teplotu. Rozprostřete těsto na plech a potřete je dostatečně silnou vrstvou ketchupu Spak Master se sušenými rajčaty. Na něj rozložte chorizo, pancettu a na kousky natrhanou mozzarellu. Když je trouba dostatečně nahřátá, dejte pizzu péct zhruba na 10 až 15 minut, až bude těsto dozlatova. Přidejte čerstvou bazalku a můžete podávat.